Śladami zapomnianych przodków. Tragedia Górnośląska a miejsca pamięci | Patriotyzm Jutra
Projekt prowadzony jest przez Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku, więcej informacji na stronie www.deportacje45.pl
Projekt "Śladami zapomnianych przodków. Tragedia Górnośląska a miejsca pamięci" zakłada realizację objazdowego programu edukacyjnego, skierowanego do młodzieży szkolnej, łączącego edukację historyczną z bezpośrednim doświadczeniem przestrzeni pamięci oraz współpracą ze środowiskiem lokalnym.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".
Kwota dofinansowania: 16 000 zł,
Koordynator projektu: Judyta Olszowska,
Czas trwania zadania: 1 VI 2026 - 15 XI 2026,
Partnerzy:Stowarzyszenie Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium", Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Pyskowicach, Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Radzionkowie, Szkoła Podstawowa nr 23 w Bytomiu.


.png)











