LATOLINKA | Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

28.07.2022 / czwartek / 09:00
bilety: 25 zł
LATOLINKA | Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

Zapisy na wycieczkę odbywają się wyłącznie w kasie Centrum, od 12.07 (godz. 10:00) do 21.07. 2022r. Warunkiem zapisu na wycieczkę jest uiszczenie opłaty w wysokości 25 zł i dostarczenie zgody podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego.

Wiek uczestników: od 7 lat

Uczestnikami wycieczki mogą być wyłącznie dzieci mieszkające w Radzionkowie!

Wyjazd o godzinie 9:00, powrót około godz. 16:00

Zgoda na udział w wycieczce do pobrania TUTAJ !

------------------------------------------------------------------------------

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema jest oddziałem Muzeum Inżynierii i Techniki. Powstał we wrześniu 2007 roku jako pierwszy park edukacyjny w Polsce mający na celu popularyzację fizyki. Od kwietnia 2008 roku jest częścią Muzeum. Mieści się przy Alei Pokoju 68 i obejmuje obszar 6,5 hektara. Wśród parkowej zieleni znajduje się obecnie ponad 100 stanowisk do wykonywania prostych eksperymentów fizycznych z dziedziny akustyki, mechaniki, hydrostatyki i optyki.

Głównym celem tego oddziału jest zainteresowanie zwiedzających nauką poprzez zabawę. Ogród działa sezonowo: od wiosny do jesieni. Systematycznie wzbogacany jest o nowe urządzenia, poszerza się także jego zakres tematyczny, tak, aby przybliżyć zwiedzającym kolejne dziedziny wiedzy (jak geologia czy botanika).
W 2021 roku Ogród wzbogacił się o aż czterdzieści nowych obiektów edukacyjnych, które powstały w ramach realizacji projektu unijnego „Zimowy Ogród Doświadczeń”.

Do głównych atrakcji należy sześciometrowa rakieta, z której wypuszczone są dwie zjeżdżalnie. Jedna z nich ma kształt fragmentu cykloidy, czyli krzywej najszybszego spadku. Zjeżdżalnia obok jest prosta, dzięki czemu łatwo można się przekonać, na której szybciej się zjeżdża.

Wielką popularnością cieszy się także jedyny w Polsce rower jeżdżący po linie. Zawieszony pod nim ciężar powoduje znaczne obniżenie środka ciężkości i przez to zapewnia stabilność całego układu.

Więcej informacji: mit.krakow.pl/ogrod/