Spektakl - Koncert Żałobny na Sześciu Tancerzy

18.09.2022 / niedziela / 19:00
bilety: 15 zł
Spektakl - Koncert Żałobny na Sześciu Tancerzy

Spektakl Vagabond Physical Collective “Koncert żałobny na sześciu tancerzy” jest metaforą podróży przez czas. Z rozpadu i chaosu, poprzez byt i wszelkie zawierające się w nim okoliczności, zmierzamy do absolutu i nicości.

Perspektywa buduje napięcie, dystansuje i zbliża. Dzięki jej różnym wymiarom pozwalamy widzowi doświadczyć niezmierzonego ogromu wszechświata wraz z jego detalami: pojedynczymi emocjami, zdarzeniami, odczuciami. W naszych rozważaniach lawirujemy pomiędzy życiem a śmiercią, ulotnością a stałością, snem a jawą. Za podstawowe i decydujące narzędzie tworzenia spektaklu przyjęliśmy intuicję. Chcemy także zaprosić widza do nie-intelektualnego odbioru dzieła, pobudzając tym samym odbiór zmysłowy, emocjonalny i cielesny.

 reżyser: Koncepcja i choreografia: Omar Karabulut, Monika Witkowska

obsada: Wykonanie i choreografia: Karolina Januszek, Omar Karabulut, Monika Witkowska, Sebastian Wylot z gościnnym udziałem Martyny Łodej

 czas: 45 minut

 grupa wiekowa: wszyscy

 pozostali realizatorzy:

Choreografia do spektaklu powstała we współpracy z Oscarem Mafą i Pawłem Urbanowiczem.

Opracowanie muzyczne: Oscar Mafa

Reżyseria światła: Radosław Lis

Koordynacja produkcji: Agnieszka Czichy

Produkcja: Vagabond Physical Collective, Fundacja Przestrzeń Filmowa

 miejsce premiery:

Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

 data premiery:
18/12/2020

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.