TURCJA I GRUZJA NA DZIKO, czyli jak dojechać własnym samochodem do Azji | Prelekcja podróżnicza

16.12.2022 / piątek / 18:00
bilety: 5 zł
TURCJA I GRUZJA NA DZIKO, czyli jak dojechać własnym samochodem do Azji | Prelekcja podróżnicza

Zapraszamy na spotkanie z wyjątkową parą podróżników, którzy opowiedzą o przygodach, jakie spotkały ich w podróży do Turcji i Gruzji. 
Bilety już dostępne, do kupienia w kasie Centrum Kultury, online oraz na miejscu przed prelekcją. 

Jak mieszka się na 3 metrach kwadratowych przez 3 miesiące? Co koniecznie trzeba mieć przy sobie w tego typu podróży? Jak busik radził sobie na dzikich bezdrożach? Na te i wiele innych pytań dotyczących podróży vanem odpowiedzą Dominika i Artur, czyli November Travelers. Ciekawe opowieści z wyprawy uzupełnią przepiękne zdjęcia, które powstawały "w drodze".
"Nazywamy się Dominika i Artur, w mediach społecznościowych znani jesteśmy jako November Travelers ( gdyż oboje urodziliśmy się w listopadzie). Od zawsze kochamy podróże. Początkowo eksplorowaliśmy polskie góry z plecakami, potem starym peugeotem przemierzaliśmy nasz kraj i Skandynawię śpiąc na dziko pod namiotami. Ostatecznie w trakcie pandemii zapadła decyzja zakupu Volkswagena T4 syncro, który miał być przepustką do eksploracji dalszych zakątków świata z pozycji domu na kółkach. Wreszcie porzuciliśmy etaty, by dojechać starą taczką do wymarzonej Gruzji, a po powrocie i spełnieniu jednego z największych marzeń – wydaliśmy ebooka o vanlife. Kolejnym krokiem było otwarcie sklepu internetowego z drewnianymi ozdobami dla podróżników. Tym się obecnie oprócz podróży zajmujemy."

Dla każdego uczestnika spotkania organizatorzy przygotowali rozgrzewającą zimową herbatę i poczęstunek.