Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2023/2024

Już po raz osiemnasty zapraszamy szkoły i przedszkola do udziału w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej. Zachęcamy do pobrania katalogu na rok szkolny 2023/2024, w którym znajdują się wszystkie informacje o naszym projekcie. Przygotowaliśmy cały katalog z pełnym programem oraz mini katalogi dla każdego poziomy nauczania. Mamy nadzieję, że tak opracowane wersje zachęcą nauczycieli i pedagogów do wyboru odpowiedniego cyklu dla swojej klasy bądź grupy przedszkolnej. 

Ponadto w programie znajdzie się blisko 20 nowych tytułów, a wśród nich najnowsze przygody „Kici Koci” oraz - uwielbianej przez przedszkolaki - bohaterki animacji „Basia”. W ramach wszystkich cykli zapraszamy także na projekcje filmów, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasykę kinematografii, a także tytuły, które są dostępne w Polsce tylko w ramach NHEF. Przygotowany program pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, zaś towarzyszące mu materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli i edukatorów w jej realizacji.  

Jednym z kin biorących udział w projekcie i oferujących seanse kinowe dla wszystkich poziomów edukacyjnych jest Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie. Już dziś zachęcamy do zapisów. Formularz zgłoszeniowy: LINK.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, dopełnionych o prelekcje, omówienia i propozycje warsztatów plastycznych, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne do pobrania ze strony www.nhef.pl.

Przygotowane materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej poszczególnych przedmiotów. Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF wzbogaci jednocześnie programy wychowawczo-profilaktyczne szkoły, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny ucznia mogą stanowić inspirujący punkt wyjścia do działań wychowawczych zarówno w szkolnej klasie, jak i w domu.
Zapraszamy do zapisów przez wypełnienie formularza: www.panel.nhef.pl/zgloszenie

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym katalogiem, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje. W tym roku katalog został również przygotowany dla każdego poziomu nauczania.

Na wszelkie pytania dotyczące zapisów oraz dokonania wyboru formy uczestnictwa w NHEF odpowie koordynator projekcji w Kinie Karolinka w Radzionkowie – Tomasz Nolewajka (tel. 32/2866454 wew. 22, t.nolewajka@karolinka.art.pl)