Kontakt z nami
Plac Jana Pawła II 2
41- 922 Radzionków
NIP: 626-00-10-263
REGON: 000287125NUMER KONTA
ING Bank Śląski:
41 1050 1230 1000 0002 0000 4133
{* *}
Projekt edukacyjny adresowany do uczniów szkół podstawowych (powyżej V klasy) i ponadpodstawowych. Składa się z 3 etapów; warsztatów, konkursu oraz tworzenia internetowego archiwum. Nawiązuje do metodologii „oral history”, zyskującej w środowisku szkolnym coraz większą popularność. Zadaniem uczestników jest wcielenie się w rolę badaczy i utrwalenie w formie nagrania audio lub audio/video opowieści świadka historii.
Zadanie jest prowadzone przez Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku. Więcej szczegółów dotyczących projektu na stronie www.deportacje45.pl.
Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".
W ramach realizacji zadania powstanie pierwszy radzionkowski quest, czyli rodzaj gry terenowej, polegającej na przejściu nieoznakowanym szlakiem, którym można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Fabuła questu dotyczyć będzie historii i kultury radzionkowskiego przemysłu. W grę będzie można zagrać na dwa sposoby, rozwiązując zagadki zawarte w ulotce wyłożonej w kilku punktach w Radzionkowie lub opublikowane w darmowej aplikacji mobilnej Questy – Wyprawy Odkrywców, wykorzystującej geolokalizację.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021". Operatorem programu w województwie śląskim jest Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.
Projekt edukacyjny adresowany do uczniów szkół podstawowych (powyżej V klasy) i ponadpodstawowych.
Składa się z 3 etapów; warsztatów, konkursu oraz tworzenia internetowego archiwum. Nawiązuje do metodologii „oral history”, zyskującej w środowisku szkolnym coraz większą popularność. Zadaniem uczestników jest wcielenie się w rolę badaczy i utrwalenie w formie nagrania audio lub audio/video opowieści świadka historii.
Zadanie jest prowadzone przez Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.
Więcej szczegółów dotyczących projektu na stronie www.deportacje45.pl.
Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".
Dzięki realizacji zadania do Centrum Kultury „Karolinka” zakupione zostaną nowoczesne ekspozytory, w tym gabloty stolikowe oraz modułowe ścianki wystawowe. Przedsięwzięcie pozwoli na rozbudowanie oferty kulturalnej instytucji i organizowanie wydarzeń, które do tej pory ze względów technicznych nie mogły być przeprowadzone. Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury