Vive la France | Orkiestra Kamiliańska

11.05.2024 / sobota / 20:00
bilety: 79 zł
Vive la France | Orkiestra Kamiliańska

Po listopadowym sukcesie Orkiestry Kamiliańskiej na deskach sceny w Centrum Kultury "Karolinka" postanowiliśmy wspólnie z tarnogórską orkiestrą wyruszyć w kolejna muzyczną podróż, tym razem do Francji! 

Dajmy się ponieść podmuchom wiosennego wiatru i wspólnie wyruszmy w muzyczną podróż - wspólnie odkryjemy porty Marsylii, tajemnicze uliczki Paryża, winnice Bordeaux i wiele wiele więcej. 

W repertuarze koncertu usłyszymy utwory klasyków: Bizeta, Offenbacha, Delibesa oraz muzykę współczesną: Charles Aznavour, Dalida & Alain, Delon, ZAZ i Ibrahim Maalouf

Koncert poprowadzą: Tomasz Jachimek i Szymon Jachimek

Orkiestra Kamiliańska przy parafii OO. Kamilianów w Tarnowskich Górach na Galgenbergu powstała w 1950r. z inicjatywy Pawła Cota - tarnogórskiego nauczyciela muzyki i autora zbiorów opracowań kościelnych. Muzycy regularnie uświetniali wszystkie ważniejsze uroczystości kościelne w parafii. Pierwszy samodzielny koncert orkiestry odbył się w parku przyklasztornym w 1971r. Przez szereg lat zespół był prowadzony przez Józefa Zyzika. Na przestrzeni ostatnich 15 lat, dzięki inicjatywie parafianina Bronisława Golka, nastąpił dynamiczny rozwój zespołu, który z czasem, pod prezesurą Franciszka Miklisa, przyjął nazwę Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej. W 2019 roku członkowie zespołu założyli formalne Stowarzyszenie, którego I-szym prezesem został Wiktor Sobota. Orkiestra nieustannie rozwijała się organizacyjnie i artystycznie, przy wsparciu parafii, parafian, fanów oraz sponsorów. Z powodzeniem przeszła przez trudny okres pandemii.  Obecnie Orkiestra z powodzeniem wykonuje muzykę sakralną, klasyczną, filmową, rockową, folkową, operową i rozrywkową; gra razem z chórami i solistami, organizuje całe cykle koncertowe: słynne „Koncerty Świąteczno-Noworoczne” w styczniu (już 15 edycji), tematyczne „Koncerty Wiosenne” (7 edycji) oraz plenerową „Tarnogórską Noc Muzyczną” (4 edycje). Jesteśm Orkiestra jest klasycznym Concert Band’em, czyli „dętą orkiestrą koncertową” (zwaną też „dętą orkiestrą symfoniczną”). Po latach rozwoju i działalności jesteśmy z całą pewnością niepubliczną instytucją kultury w naszym mieście. Pełny skład zespołu to dokładnie 81 muzyków.

Obecne władze Stowarzyszenia stanowią: prezes Paweł Miklis, sekretarz Kinga Wolny, skarbnik Franciszek Miklis, oraz członkowie zarządu: Grzegorz Wachowski, Wiktor Sobota, Marek Sznurawa, , Paweł Szufla oraz dyrygent Olek König. Koordynatorem wolontariatu i wsparciem prawnym służy Aleksandra Król-Skowron. Honorowym Prezesem jest Bronisław Golek, dyrygentem zaś i szefem artystycznym: Olek König.